Akbeyler Yapı ve Dekorasyon

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri, Plex borular ile yapılan kollektör vasıtasıyla dağılımı yapılan radyatörsüz bir sistemdir.uygun metrajlarda yapıldığında verimli bir sistemdir. Yoğuşmalı cihazlara en uyumlu tesisat şeklidir.Uygulamada oksijen bariyerli boru seçilmelidir.

Yerden ısıtma sistemi, son dönemin yeni trendi. Soğuk dört duvar yerine sıcak bir yuva isteyenler için bu sistem biçilmiş kaftan.

Türkiye’de elde edilen enerjinin büyük bir kısmını ısınmak için kullanıyoruz. Bilinen enerji kaynaklarının yavaşça tükenmeye yüz tutmasıyla alternatif kaynaklar aramanın yanı sıra elimizde bulunan kaynakları minimum düzeyde kullanıp maksimum fayda almaya özen gösteriyoruz. Yerden ısıtma sistemi evin tabanından ısınması anlamına geliyor. Ayaklarınızın sıcak bir yere bastığı bu sistem ev daha inşa aşamasındayken, döşemenin altından kablo veya boru döşenerek yapılıyor.

İlk yatırım maliyeti yüksek görünmekle birlikte yerden ısıtma sistemleri sağladığı verim ve enerji tasarrufu sonucunda kendini kısa sürede amorti ediyor. Petek sistemlerine göre yaklaşık yüzde 30 oranında yakıt tasarrufu sağlayan yerden ısıtma, düşük ısıyla çalışıyor. Bu sisteminde 40-45 derecelik ısıyla evinizi ısıtmanız mümkün oluyor.

Petek ile ısınmada en az 60-70 derece ısı göndermeniz gerekiyor. Bu da en az yüzde 25-30 tasarruf anlamına geliyor.Sulu ve elektrikli olmak üzere iki farklı şekilde kurulabilen döşemeden ısıtma sisteminin yenilikçi müteahhitler aracılığıyla yaygınlaşacağı bir gerçek. Sıcaklığı hem yatay, hem de dikey eksende homojen dağıtan bu sistem, konforlu bir ortam sağlıyor. Radyatör kullanmak zorunda kalmadığınız ve enerji tasarrufu sağladığınız yerden ısıtma ile ayaklarınızı üşütmediğiniz sıcacık bir evde yaşayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız. Sosyal Medya Sayfalarımız : facebook / instagram / twitter / youtube

HEMEN ARAYIN