Mdf kapak nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Ev dekorasyonlarında yoğun şekilde kullanılmasıyla sıkça adını duyduğumuz MDF, günümüzde mobilyaların temel yapı taşları arasında yer alıyor. MDF, teknik açıdan orta yoğunluk derecesine sahip lif levha olarak tanımlanır. MDF kavramı ise “Medium Density Fiberboard” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelir. MDF kapılar, odun ve diğer selülozik hammaddelerle üretilen liftlerin kurutulduktan sonra ortalama %9 ile %11 oranında karakterli bir tutkalla ile sabitlenip, basınç ve sıcaklık altında preslenmesiyle oluşturulmaktadır. Teknik kalite detaylarına hassasiyet göstererek, Bursa MDF kapak üretimini gerçekleştiriyoruz.

Mdf Kapak Kulanım Alanları

Günümüzde dekorasyon uygulamalarında MDF kapak kavramıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Hem üretim tekniği açısından yüksek dayanıklılık ve kalite sağlaması hem de işlevsel olması nedeniyle MDF kapaklar yaygın olarak kullanılıyor. MDF kapak kullanım alanları arasında genellikle mutfak dolapları bulunuyor. Ayrıca kapı parçaları, döşeme kalıplama, laminant parke ve mobilya gibi bileşenlerin üretiminde kullanılmaktadır. Yani MDF kapaklar yaygın olarak dekoratif ürün ve bileşenlerin üretim alanlarında tercih edilmektedir.  Bursa MDF kapak üretiminde esnek çeşitliliğimizle her alandaki kullanımına en iyi şekilde yanıt veriyoruz.

Mdf Kapak Modelleri

MDF kapakların kullanım alanındaki teknik gerekliliklerine göre üretim gerçekleştiriyoruz. Bursa’nın en köklü ve en ünlü MDF kapak firması olarak özellikle mutfak dolaplarınıza özel üretim yapıyoruz. MDF kapağı kullanacağınız yere uygun şekilde hem fiziksel özellikleri hem de boyutları yönünden esnek seçenekler sunuyoruz.

MDF kapak üretiminde ölçü, boyut, kalınlık, renk ve daha pek çok önemli husus konusunda kullanım alanı ihtiyaçlarınıza göre hareket ediyoruz. Böylelikle kullanıldığı alanda kullanım kalitesinin dışında fonksiyon ve görsel yönünden de tam uyumluluk teşkil etmelerini garanti ediyoruz.

Bursa Mdf Kapak Firması

Yüksek kalitedeki yüzey ve kenar uygulamaları ile kullanıldığı alanda uzun ömür garantisi sağlıyoruz. Su geçirgenliği bulunmadığından tüm alanlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz MDF kapaklarda, son teknolojik sistem ve ürünleri kullanıyoruz. Çalışma ve projenize göre şekillendirilecek MDF kapaklar ile ilgili olarak Bursa’da firmamıza başvuruda bulunabilirsiniz. Uzman teknikerlerimiz tarafından kullanım alanına en uygun olan MDF kapak üretimi hızlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilir.

Akbeyler Yapı ve Dekorasyon Firması olarak hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.
Sosyal Medya Sayfalarımız: facebook / instagram twitter / youtube

Bursa Su Kaçağı Tespit
Bursa banyo seramik ve fayans çeşitleri
yağlı boya badana